Problemy z parkowaniem na warszawskich osiedlach

Ciekawostki

Problem jest znany nie od dziś i cały czas się pogłębia. Przybywa samochodów w o wiele większym tempie niż miejsc parkingowych. Można powiedzieć, że infrastruktura drogowa i parkingi nie nadążają za wzrostem zamożności Polaków. Chociaż w ostatnim czasie wzrosły koszty utrzymania samochodu – mowa tutaj o ubezpieczeniach OC.

Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty starają się radzić sobie z tym problemem poprzez montaż szlabanów automatycznych. Taki szlaban może być sterowany przy pomocy pilota lub karty magnetycznej i otwierać się tylko dla osób upoważnionych. Może być również powiązany z systemem kamer, które będą rozpoznawać numer rejestracyjny pojazdu i przekazywać sygnał do szlabanu parkingowego.

Szlabany parkingowe w Warszawie to już widok absolutnie powszedni. Istnieje wiele firm, które oferują usługę dostawy i montażu szlabanów wjazdowych na terenie miasta. A wybór konkretnych już urządzeń jest bardzo duży. Szlabany do pracy średnio-intensywnej i szlabany do pracy intensywnej – w samej budowie nie będą się różnić niczym szczególnym, a cały sekret ukryty jest w mechanizmach szlabanu automatycznego. Chyba największy wybór jest pokazany na stronie ze szlabanami Szlabany24.PL gdzie sprawdzimy ceny szlabanów hydraulicznych i elektromechanicznych, szlabanów firmy CAME, FAAC, Bennica i BFT.

To jednak nie jest rozwiązaniem problemu, a jedynie pozwala uporządkować pewne sprawy związane z parkowaniem pojazdów. Krótko mówiąc: daje szanse zaparkować osobom, które mają wykupione miejsce lub wjazd na parking.