Artykuł sponsorowany – praktyczny przykład jak go stworzyć.

Ciekawostki

Stworzenie dobrego artykułu sponsorowanego wcale nie musi być trudne jeżeli zastosujemy się do kilku prostych wskazówek. Redagowanie treści, kreatywność i odpowiedź na kilka podstawowych pytań wystarczy, aby napisać tekst na poziomie. Pierwszą sprawą jest zawsze zastanowienie się co chcemy napisać, błędem jest tu pisanie w ciemno bez żadnego przemyślenia i konkretnego pomysłu. Źle napisany artykuł może być co prawda całkiem ciekawy, ale nie trafi do umysłu osób zainteresowanych określonym produktem lub usługą. 

Na samym początku zawsze należy poznać historię oferowanego produktu, reklamowanej firmy i wizerunku jaki chcemy promować. Wplatanie odpowiednich treści powinno być na tyle nienachalne, aby czytelnik nie myślał na samym starcie, że chcemy mu coś wcisnąć na siłę. Ważna jest także zasada tworzenia treści do określonych osób. Nie zwracamy się przecież do wszystkich ludzi, a do grupy docelowej zainteresowanej produktem lub usługą. Chwyt marketingowy zadziała tylko wtedy, gdy ocenimy grupę odbiorców i stworzymy treść w ich guście, dopasowaną do myślenia i potrzeb. Dobrze jest w tym miejscu zadać sobie kilka pytań:

1. Czym klient jest zainteresowany, jakich treści może oczekiwać, czy chcemy trafić do grupy bardziej technicznej (np. budownictwo), czy może bardziej ogólnie do środowiska przeciętnego Kowalskiego kupującego wiertarkę do domu?

2. Jakie kłopoty ma potencjalny klient, czego może potrzebować z naszej oferty. Warto wspomnieć tu o sposobach rozwiązania danego problemu w wyniku sprawdzenia naszej korzystnej oferty.

Nie idźmy zbyt daleko w popularne bajki, które pobudzają wyobraźnię, lecz nie skłaniają klienta do zakupu towaru lub usługi. Należy podpierać kreatywne wzmianki, wiedzą techniczną przedstawioną w dość prosty, lecz zarazem skuteczny sposób przekazu informacji. Warto tworzyć przyciągające wzrok nagłówki, poparte poprawną stylistyką wypowiedzi oraz akapitami, pogrubieniami oraz punktami. Podsumowując liczy się jakość połączona z kreatywnym podejściem. Treść powinna intrygować, możemy tu wykorzystać cytaty znanych twórców, ekspertów branżowych itd. W to wszystko wplatamy nasz produkt lub usługę, lecz bez epatowania pozytywnymi komentarzami na temat naszej oferty. Istotne jest też umieszczanie linków w treści, które przekierują zainteresowanych na naszą stronę. Zobacz także: Jaki powinien być czas ładowania strony?

Ciekawostki
„Mój Prąd” i fotowoltaika dla rolnika posiadającego dom. Jak otrzymać dotację do paneli słonecznych?

Program „Mój Prąd”, „Agroenergia” pozwalają na obniżenie kosztów instalacji fotowoltaicznej. O ile program Agroenergia w ostatnich miesiącach nie przyniósł zamierzonego rezultatu ze względu na złożoność procedur przyznawania dotacji, tak uproszczony program Mój Prąd pozwala sfinansować przydomową fotowoltaikę na potrzeby domu jednorodzinnego. Każdy rolnik oprócz gospodarstwa posiada własny dom, na którym …

Ciekawostki
Dofinansowanie do wymiany pieca. Jakie urządzenia grzewcze wybierają Polacy?

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przygotowała raport dotyczący wyborów konsumenckich. Dokument objął inwestorów, którzy korzystają z dofinansowania na wymianę pieca w ramach programu Czyste Powietrze.  

Ciekawostki
Jak rozpoznać zafałszowany miód i gdzie kupić prawdziwy miód w Wielbarku?

Spożycie miodu na całym świecie stale rośnie, co powinno cieszyć pszczelarzy. Niestety miód jest obecnie wykorzystywany przy produkcji kosmetyków oraz w przemyśle farmaceutycznym. Rosnące zainteresowanie miodem nie idzie niestety za jego jakością, gdyż producenci często decydują się na stosowanie różnego rodzaju domieszek. Jest to podyktowane trudnościami w zaspokojeniu potrzeb, tym …