Co daje zweryfikowana strona na Facebooku, Instagramie?

Portale internetowe

Instagram dołączył w ostatnim czasie możliwość oznaczania zaufanych profili firm specjalną naklejką. Facebook taką opcję oferuje już od dłuższego czasu, jednak wielu przedsiębiorców jeszcze z niej nie skorzystało. Naklejka jest niczym innym jak potwierdzeniem, iż mamy do czynienia z rzetelną i autentyczną firmą. Co trzeba zrobić aby otrzymać to oznaczenie? 

Wchodząc na profil oznaczony niebieską naklejką mamy pewność, iż portale Facebook oraz Instagram potwierdzają, że weszliśmy na oficjalną stronę marki. Innym rozwiązaniem zdobywania zaufania społecznego jest powiązanie oznaczonego już konta Facebook z Instagramem, dzięki czemu nie musimy czekać na decyzję administratorów. Jeżeli chodzi o Instagram to należy zalogować się na firmowe konto z poziomu smartfona, wchodzimy następnie w ustawienia konta i wybieramy opcję „Złóż wniosek o weryfikację”. Wówczas podajemy własne dane i dołączamy załącznik w postaci dowodu osobistego potwierdzającego podane informacje. Trafią one do administratora, który zweryfikuje profil. Na koniec czekamy jedynie na potwierdzenie ze strony Instagrama. A co jeśli takiej odpowiedzi nie uzyskaliśmy po dłuższym czasie?

Mimo bardzo łatwego i szybkiego procesu ubiegania się o potwierdzenie autentyczności, niektóre podmioty nie otrzymują takiej naklejki. Wynika to często z niezaznajomienia się z procedurami dotyczącymi przyznawania oznaczenia. Każdy profil musi ukazywać prawdziwie działającą firmę, markę lub osobę. Warto pamiętać, iż posiadając różnego rodzaju konta ukazujące jedną markę, tylko jedno zostanie uznane jako oficjalne i mogące otrzymać potwierdzenie autentyczności. Wyjątek od reguły stanowią międzynarodowe korporacje posiadające swoje oddziały na całym świecie. Każdy profil zanim zaczniemy się ubiegać się o oznaczenia musi być w pełni uzupełniony w opisy, zdjęcia oraz jakieś posty potwierdzające prowadzenie konta Instagram. W opisie nie można umieszczać odnośników do innych portali społecznościowych. Problemem dla wielu raczkujących firm może być rubryka mówiąca o rozpoznawalności, gdyż Instagram oczekuje pojawiania się danych o naszej firmie w wielu miejscach w sieci. Administratorzy nie zwracają jednak uwagi na wszelkiego rodzaju reklamy lub akcje sponsorowane.

Podsumowując, większość znanych kont bez problemu otrzyma oznaczenie konta firmowego jako autentycznego na portalu Instagram oraz Facebook. Zyskując odpowiedź negatywną ze strony administratorów rozpatrujących nasz wniosek, możemy starać się ponownie o uzyskanie weryfikacji dopiero po 30 dniach.

Portale internetowe
Czego szuka senior w Internecie? Sprawdź i sprzedaj swój produkt!

W punktu widzenia specjalistów od marketingu seniorzy są całkiem pokaźną grupą odbiorców treści, a co za tym idzie realnym klientem wielu sklepów internetowych. Wiele osób w małych firmach myśli, że tylko reklama w postaci ulotek roznoszonych po blokach i domach lub billboardy mogą przyciągnąć klienta w wieku 65+. Praktyka, a …

Portale internetowe
Jak zarabiać na YouTube? Nowe opcje, nie tylko dla firm!

Portal YouTube pozwala od wielu lat zarabiać twórcom popularnych kanałów internetowych. Dotychczas głównym źródłem zarobku dla prowadzących kanały była tzw. „monetyzacja”, która polega na otrzymywaniu określonych pieniędzy za liczbę wyświetleń oraz kliknięcia w reklamy i ich oglądanie przez indywidualnych użytkowników strony. Innym sposobem na zarobek jest promowanie określonych produktów lub …