Dom zeroenergetyczny: opłacalność rośnie dzięki fotowoltaice.

Budynki zgodne z ekologią i najwyższą oszczędnością energii są wybierane przez inwestorów oczekujących optymalnych warunków mieszkalnych. Dom zeroenergetyczny jest pewnego rodzaju dążeniem do osiągania niemal zerowego zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Tego typu konstrukcje stanowią wyznacznik dla kierunku, w którym będzie podążać nowoczesne budownictwo mieszkalne. 

Dom zeroenergetyczny nie potrzebuje do działania energii pozyskiwanej z zewnątrz. Obiekt nie powinien także emitować do atmosfery żadnych szkodliwych substancji powstających w trakcie spalania i użytkowania budynku. Pracownie projektowe przygotowują pomysł na zabudowę po uwzględnieniu indywidualnych zależności w zakresie potrzeb użytkowników, ale też miejsca położenia budynku. Pod uwagę bierze się czynniki takie jak temperatura powietrza w skali roku, stopień nasłonecznienia, ilość wód powierzchniowych i podziemnych, lokalizacja działki, siła wiatru, a nawet temperatura gleby. Bardzo istotnym parametrem, na który uwagę zwracają architekci jest położenie domu względem stron świata. W ten sposób możliwe jest rozmieszczenie chociażby paneli fotowoltaicznych w celu uzyskania najwyższych przychodów energetycznych w rocznej skali. Fotowoltaika jest obecnie oprócz wentylacji i instalacji grzewczej podstawowym elementem uwzględnianym na etapie projektowania budynku. Mówimy więc o optymalizacji parametrów zeroenergetycznego budynku z użyciem możliwie wysokich współczynników oszczędności we wszystkich urządzeniach.

Pozyskiwanie energii odnawialnej w ekologicznych domach jest warunkiem niezbędnym jeżeli chcemy mówić o skutecznym utrzymaniu parametrów bazowych w budynkach zeroenergetycznych. Obiekty wyposażane są w panele słoneczne, magazyny energii, pompy ciepła, a niekiedy turbiny wiatrowe. W ten sposób inwestor uniezależnia się od dostaw energii elektrycznej z sieci przesyłowej. Co więcej znika problem awarii, które występują w różnych regionach kraju. Dom tego typu wymaga jednak znacznie większego budżetu niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych domów jednorodzinnych. Wynika to z potrzeby zastosowania szeregu złożonych instalacji oraz użycia materiałów o możliwe najwyższych parametrach w swojej kategorii. Jeżeli natomiast posiadamy dom, a chcemy jedynie zwiekszyć oszczędności generowane przez zainstalowane systemy to najlepszym rozwiązaniem jest montaż fotowoltaiki. Niekiedy zalecanym rozwiązaniem jest przyłączenie do instalacji fotowoltaicznej pompy ciepła. W ten sposób zyskujemy podwójnie, a zakup i montaż paneli słonecznych nie obciąży zbyt mocno posiadanego budżetu.

Biznes lokalny
Torby bawełniane z nadrukiem to dobra forma reklamy!

Poruszając się ulicami polskich miast nie sposób nie zauważyć osób noszących bawełniane torby. Znajdują się na nich najróżniejsze wzory, napisy, grafiki. Można też dostrzec coraz większe zainteresowanie mniejszych i większych firm, które w takiej ekologicznej torbie upatrują źródła reklamy. Nic w tym dziwnego skoro takie siatki widoczne są niemal w …

Biznes lokalny
Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych – jakie koszty.

Czasami zdarza się tak, że pewne prace musimy wykonać gdzieś w terenie, albo w domu, w którym brakuje zasilania 3-fazowego (400V), które jest wymagane do wielu silników elektrycznych w maszynach budowlanych, do układania tynków czy posadzek. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni wypożyczyć agregat prądotwórczy, aby prace wykonać.

Biznes lokalny
Rynek usług budowlanych w Warszawie

Warszawa i jej najbliższe okolice nie dają się wprost porównać do reszty Polski pod względem rynku usług budowlanych. Tu dzieje się znacznie więcej niż w innych rejonach kraju. Nie dziwią więc nikogo numery rejestracyjne samochodów z różnych stron, nie tylko z woj. mazowieckiego, ale również z podlaskiego, lubelskiego czy nawet …