Ile kosztuje naprawa szlabanu parkingowego?

Tylko ten, który nic nie robi nie popełnia błędów. Pierwszy raz uszkodziłem szlaban i poczułem ile kosztuje naprawa takiego szlabanu na własnej skórze. Wydaje się, że szlaban to takie proste urządzenie, które składa się z jakiegoś słupka i ramienia. Niestety, koszty naprawy uświadomiły mi, że jestem w dużym błędzie.

Jeżeli kiedykolwiek uda wam się wyłamać szlaban na parkingu to od razu warto rozważyć opcję, w której to ubezpieczyciel ponosi koszty naprawy. Nie ma co łudzić się, że koszty będą niewielkie. Niby może wydawać się, że ułamała się sama belka szlabanu, tak zwane ramie szlabanu, ale na moje nieszczęście to było specjalne ramie, które kosztuje ekstra sporo.

Nie bez znaczenia jest to z jakim modelem szlabanu mamy styczność. Ile jest rozmaitych modeli można się przekonać na stronie Szlabany, i jak sądzę to nie są wszystkie typy, bo zapewne można jeszcze wyróżnić całą grupę różnych innych. Podział nie jest tylko taki prosty, że szlabany podzielimy na to jakiej wielkości jest ramię, nie tylko ze względu na producentów tych urządzeń parkingowych, ale również na modele i dodatkowe wyposażenia takiego szlabanu.

Miałem tą przyjemność uderzyć i złamać szlaban z serii tych droższych. Był to szybki szlaban parkingowy, z ramieniem ok. 2,5 m, ale za to ramie miało lampki LED do podświetlenia (jak widać nie pomogło). Pomyślałem: co może uszkodzić się w szlabanie przy wyłamaniu ramienia? Straty mogą być większe niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Ramię szlabanu jest zamocowane w takim specjalnym uchwycie, a on jest zamocowany na osi. Jeżeli ta oś będzie przegięta nawet w niewielkim stopniu, to przy pewnych prędkościach, które szlaban ten osiąga system może wykrywać błąd.

Takie urządzenie dodatkowo jest obliczone na wykonywanie wielu ruchów „góra – dół”, więc nie mówimy tutaj o najtańszym szlabanie, który może obsługiwać niewielkie osiedle, ale o urządzeniu, które dedykowane jest na duże parkingi przy centrach handlowych itp. Tak więc w przypadku uszkodzenia szlabanu przez nasz samochód, lepiej od razu wyjąć dokument potwierdzający nasze ubezpieczenie OC i nie łudzić się, że naprawa takiego szlabanu parkingowego to jakaś niewielka kwota.

Ciekawostki
Jak instalacje fotowoltaiczne wpływają na marketing zakładów energetycznych?

Rośnie liczba mikroinstalacji fotowoltaicznych przyłączonych przez operatora Enea. Dlaczego o tym mówimy? Otóż takie działania poboczne przedsiębiorstw energetycznych mają realny wpływ na marketing. Reklamy to w końcu nie tylko kampanie w mediach społecznościowych, na przydrożnych szyldach, czy w internecie. Działania proekologiczne stają się w ostatnim czasie motorem napędowym również w …

Ciekawostki
Artykuł sponsorowany – praktyczny przykład jak go stworzyć.

Stworzenie dobrego artykułu sponsorowanego wcale nie musi być trudne jeżeli zastosujemy się do kilku prostych wskazówek. Redagowanie treści, kreatywność i odpowiedź na kilka podstawowych pytań wystarczy, aby napisać tekst na poziomie. Pierwszą sprawą jest zawsze zastanowienie się co chcemy napisać, błędem jest tu pisanie w ciemno bez żadnego przemyślenia i …

Ciekawostki
Jak wykonać i czy wciąż warto drukować ulotki reklamowe?

Każdy w swoim życiu wielokrotnie napotkał na ulotki reklamowe wsadzane do skrzynek pocztowych, za samochodową wycieraczkę lub oferowane wprost do dłoni na ulicach polskich miast. Popularność tej reklamy mimo popularności innych form jak chociażby internet wciąż nie spada. Wystarczy spojrzeć na duże miasta, stolicę kraju Warszawę, aby móc przekonać się …