Jak zarabiać na YouTube? Nowe opcje, nie tylko dla firm!

Portale internetowe

Portal YouTube pozwala od wielu lat zarabiać twórcom popularnych kanałów internetowych. Dotychczas głównym źródłem zarobku dla prowadzących kanały była tzw. „monetyzacja”, która polega na otrzymywaniu określonych pieniędzy za liczbę wyświetleń oraz kliknięcia w reklamy i ich oglądanie przez indywidualnych użytkowników strony. Innym sposobem na zarobek jest promowanie określonych produktów lub usług, z którymi to zgłaszają się firmy do danego twórcy. YouTube idzie z duchem czasu i zaprezentował właśnie nowe narzędzia umożliwiające zarobek. 

Pierwszą opcją jest sponsoring, który polega na prezentowaniu dodatkowych treści lub też oznaczania poszczególnych użytkowników specjalnymi emotikonami. Takiego wsparcia mogą dokonywać oglądający, którzy chcieliby mieć dostęp do treści oferowanych wyłącznie dla nich. Miesięczny koszt takiego wsparcia to 15 zł, przeliczając na liczbę użytkowników skłonnych wesprzeć dany kanał taką kwotą może uzbierać się naprawdę duża suma. Jest to jednak korzyść obopólna, ponieważ twórca zarabia realne pieniądze umożliwiające tworzenie bardziej wyszukanych treści lub zakup profesjonalnego sprzętu, oglądający fani zyskują w ten sposób dostęp do większej bazy materiałów. Żeby móc włączyć sponsoring tego typu na naszym kanale trzeba należeć do programu partnerskiego YouTube oraz mieć przynajmniej 100 tysięcy subskrybentów. Kolejnym udogodnieniem dla twórców kanałów jest sprzedaż gadżetów, który póki co zyskuje coraz większą popularność w Stanach Zjednoczonych, gdyż tylko tam jest dostępna. Pozwala ona na utworzenie specjalnej rubryki z odnośnikami do sklepu oferującego wszelkiego typu gadżet: koszulki, kubki itd. Co więcej za współpracę odpowiedzialny jest zagraniczny sklep, który zajmuje się całą procedurą związaną z pakowaniem i wysyłką. Tutaj wymagania co do liczby subskrybcji są mniejsze (przynajmniej 10 tys.). Zobacz także: Rekrutacja w mediach społecznościowych.

Nowym narzędziem jest również planowanie filmów, które to polega na pozorowanej transmisji na żywo. Na głównej stronie filmu pojawia się odliczanie, następnie film wyświetla się w wybrany przez twórcę dzień o określonej godzinie. Możliwość zarobku daje tu specjalny czat, który będzie przypominał ten z transmisji na żywo. Dzięki temu widzowie będą mogli przelewać określoną sumę pieniędzy, za co otrzymają czasowe wyróżnienie w menu wiadomości. Trzeba bacznie obserwować portal YouTube, gdyż nowe opcje występujące dla określonych użytkowników w wybranych państwach mogą stać się niebawem normą na całym świecie, także w Polsce.

Portale internetowe
Czego szuka senior w Internecie? Sprawdź i sprzedaj swój produkt!

W punktu widzenia specjalistów od marketingu seniorzy są całkiem pokaźną grupą odbiorców treści, a co za tym idzie realnym klientem wielu sklepów internetowych. Wiele osób w małych firmach myśli, że tylko reklama w postaci ulotek roznoszonych po blokach i domach lub billboardy mogą przyciągnąć klienta w wieku 65+. Praktyka, a …

Portale internetowe
Co daje zweryfikowana strona na Facebooku, Instagramie?

Instagram dołączył w ostatnim czasie możliwość oznaczania zaufanych profili firm specjalną naklejką. Facebook taką opcję oferuje już od dłuższego czasu, jednak wielu przedsiębiorców jeszcze z niej nie skorzystało. Naklejka jest niczym innym jak potwierdzeniem, iż mamy do czynienia z rzetelną i autentyczną firmą. Co trzeba zrobić aby otrzymać to oznaczenie?