Nie uwzględniasz rabatów, kuponów w sprzedaży? To błąd!

Zarządzanie firmą

Zakup produktów z kuponami rabatowymi, rabatami to codzienność w dużych sieciach handlowych. Okazuje się, że takie zakupy działają na konsumentów podświadomie i chętniej kupując oni więcej produktów. Wiele osób szuka więc obniżek cen za pomocą kuponów, zbierania punktów, czy też rabatów za bycie stałym klientem. Takie poszukiwania przecenionych produktów to nie lada gratka dla osób żądnych zakupowych emocji. Zanim przejdziemy do statystyk to przyjrzymy się promocjom robionym w różnych miejscach na świecie. 

Wystarczy spojrzeć na sklepy spożywcze oferujące ulotki reklamowe. Już tam na etapie taniej żywności możemy zauważyć walkę o klienta w formie zniżek, akcji kup 2 produkty za niższą cenę lub też oferowania rabatów za zrobienie większych zakupów. O sile rabatów świadczą coroczne akcje np. Czarny piątek oraz wyprzedaże sezonowe w galeriach handlowych. W sklepach internetowych jest podobnie, często już na etapie wejścia na stronę jako nowy klient dostaniemy zniżkę po zapisaniu się do newslettera. Istnieją już nawet specjalne portale gromadzące zniżki i kody promocyjne do różnych sklepów. Jeżeli chodzi o dane mówiące dużo o polskich konsumentach to prezentuje się to imponująco. Według serwisu Okazje info, osoby poszukujące droższych produktów korzystają z wyszukiwania kuponów rabatowych w sieci. Spośród grupy badawczej aż 73% osób sprawdza sieć w poszukiwaniu rabatów. 

Statystyki świadczą też o tym, że polscy konsumenci dużo chętniej wydają gotówkę nawet jeżeli nie szukają czegoś konkretnego. Oznacza to więc, że wiele osób robi spontanicznie zakupy pod wpływem chwili i rzecz jasna sporej promocji cenowej. Ponad połowa badanych potwierdziła, że dokonuje niekiedy zupełnie nieplanowanych zakupów ze względu na korzystny rabat. Rośnie więc nie tylko sprzedaż w danym sklepie, ale też jego rozpoznawalność w internecie. Widzimy więc wyraźnie, że kody rabatowe i obniżki mogą przyciągnąć nawet niezdecydowanego konsumenta zwracającego uwagę na okazję cenową. Nawet jeśli nie możemy pozwolić sobie na wielką obniżkę produktów w sklepie to warto od czasu do czasu wprowadzać tego typu akcje promocyjne z minimalną obniżką dotychczasowej ceny.

Zarządzanie firmą
Strona może być ładna, ale czy musi?

Oko użytkownika cieszy zawsze ładna strona internetowa. Czy jednak ten wygląd jest w stanie przełożyć się na coś więcej? Czy on jest ważny, a jeżeli tak to dlaczego? Ładnie skomponowana grafika może pomóc, ale czy jest czynnikiem decydującym. Warto zobaczyć jak wyglądają strony różnych firm.

Zarządzanie firmą
Co dzieje się w budownictwie przemysłowym – prognozy na 2019 rok

Dla wielu ekspertów, którzy obserwują rynek budowlany, to co dzieje się w 2019 roku jest niepokojące. Czy możemy już mówić o kryzysie w branży budowlanej? Czy może sprawa dotyczy tylko budownictwa przemysłowego, a nie mieszkaniowego? Trudno jest to ocenić teraz. Nie wiadomo też czy rynek budownictwa mieszkaniowego, a dokładnie inwestycje …

Zarządzanie firmą
Znaczenie strony i wizytówki w Mapach Google

Użytkownicy internetu coraz częściej korzystają z internetu mobilnego w telefonie. Wzrasta też popularność tego typu informacji, które tą drogą są przekazywane. Rośnie więc znaczenie Google Maps, gdzie dodatkowo Lokalni Przewodnicy publikują przydatne informacje.