Problemy z parkowaniem na warszawskich osiedlach

Ciekawostki

Problem jest znany nie od dziś i cały czas się pogłębia. Przybywa samochodów w o wiele większym tempie niż miejsc parkingowych. Można powiedzieć, że infrastruktura drogowa i parkingi nie nadążają za wzrostem zamożności Polaków. Chociaż w ostatnim czasie wzrosły koszty utrzymania samochodu – mowa tutaj o ubezpieczeniach OC.

Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty starają się radzić sobie z tym problemem poprzez montaż szlabanów automatycznych. Taki szlaban może być sterowany przy pomocy pilota lub karty magnetycznej i otwierać się tylko dla osób upoważnionych. Może być również powiązany z systemem kamer, które będą rozpoznawać numer rejestracyjny pojazdu i przekazywać sygnał do szlabanu parkingowego.

Szlabany parkingowe w Warszawie to już widok absolutnie powszedni. Istnieje wiele firm, które oferują usługę dostawy i montażu szlabanów wjazdowych na terenie miasta. A wybór konkretnych już urządzeń jest bardzo duży. Szlabany do pracy średnio-intensywnej i szlabany do pracy intensywnej – w samej budowie nie będą się różnić niczym szczególnym, a cały sekret ukryty jest w mechanizmach szlabanu automatycznego. Chyba największy wybór jest pokazany na stronie ze szlabanami Szlabany24.PL gdzie sprawdzimy ceny szlabanów hydraulicznych i elektromechanicznych, szlabanów firmy CAME, FAAC, Bennica i BFT.

To jednak nie jest rozwiązaniem problemu, a jedynie pozwala uporządkować pewne sprawy związane z parkowaniem pojazdów. Krótko mówiąc: daje szanse zaparkować osobom, które mają wykupione miejsce lub wjazd na parking.

Ciekawostki
Koło Łowieckie Echo w Wielbarku. Co o nim wiemy?

Koło Łowieckie Echo w Wielbarku to bardzo stare zrzeszenie pamiętające jeszcze ubiegły wiek. Za datę rozpoczęcia działalności przyjmuje się rok 1961, kiedy to Jan Przewłocki wraz ze Zbigniewem Neugbauerem, Franciszkiem Gibniewskim, Bogdanem Sidorowiczem, Józefem Otłowskim podpisali oficjalne dokumenty. Działalność koła łowieckiego skupia się wokół kontroli tutejszej populacji dzikiej zwierzyny. Jak …

Ciekawostki
„Mój Prąd” i fotowoltaika dla rolnika posiadającego dom. Jak otrzymać dotację do paneli słonecznych?

Program „Mój Prąd”, „Agroenergia” pozwalają na obniżenie kosztów instalacji fotowoltaicznej. O ile program Agroenergia w ostatnich miesiącach nie przyniósł zamierzonego rezultatu ze względu na złożoność procedur przyznawania dotacji, tak uproszczony program Mój Prąd pozwala sfinansować przydomową fotowoltaikę na potrzeby domu jednorodzinnego. Każdy rolnik oprócz gospodarstwa posiada własny dom, na którym …

Ciekawostki
Dofinansowanie do wymiany pieca. Jakie urządzenia grzewcze wybierają Polacy?

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przygotowała raport dotyczący wyborów konsumenckich. Dokument objął inwestorów, którzy korzystają z dofinansowania na wymianę pieca w ramach programu Czyste Powietrze.