Rynek usług budowlanych w Warszawie

Biznes lokalny

Warszawa i jej najbliższe okolice nie dają się wprost porównać do reszty Polski pod względem rynku usług budowlanych. Tu dzieje się znacznie więcej niż w innych rejonach kraju. Nie dziwią więc nikogo numery rejestracyjne samochodów z różnych stron, nie tylko z woj. mazowieckiego, ale również z podlaskiego, lubelskiego czy nawet małopolskiego. Potrzeby są bardzo duże, a fachowców budowlanych brakuje wszędzie – tutaj jednak niektórzy mogą liczyć na większe zarobki i to jest największym magnesem dla firm i robotników.

Nie da się jednak ukryć, że najczęściej można spotkać firmy z okolicznych miast woj. mazowieckiego. Bez trudu na warszawskiej budowie znajdziemy dekarza z Ostrołęki czy też tynkarza z Ciechanowa. Podobnie sytuacja przedstawia się przy wykonywaniu posadzek w domach czy też elewacji zewnętrznych. Istnieją oczywiście także takie dziedziny, w których zatrudnianie firm z daleka nie jest już opłacalne. Przykładem może być stolarka otworowa czyli okna do domu. Dla przykładu firma okienna z Radomia będzie mogła łatwiej dostarczyć okna, których komplet waży ponad 1000 kg, niż firma z Łomży, która do pokonania ma o wiele więcej kilometrów, a dodatkowo jakość dróg dojazdowych nie jest tu najlepsza.

Podobnie wygląda sytuacja, kiedy musimy transportować inne ciężkie materiały. Tutaj sprawa wygląda trochę inaczej. Problemy z transportem nie oznaczają, że w domach budowanych koło Warszawy czy w samej stolicy nie ma więźby dachowej, która została przygotowana w tartaku w okolicach Makowa Mazowieckiego. Owszem, jest duża szansa, że właśnie a tamtych tartaków będzie ona pochodziła, ale tartaki chętniej współpracują bezpośrednio ze składami budowlanymi, do których wysyłają duże transporty, a następnie zostają one rozdzielone na miejscu i dostarczone do klienta na budowę.

Biznes lokalny
Dom zeroenergetyczny: opłacalność rośnie dzięki fotowoltaice.

Budynki zgodne z ekologią i najwyższą oszczędnością energii są wybierane przez inwestorów oczekujących optymalnych warunków mieszkalnych. Dom zeroenergetyczny jest pewnego rodzaju dążeniem do osiągania niemal zerowego zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Tego typu konstrukcje stanowią wyznacznik dla kierunku, w którym będzie podążać nowoczesne budownictwo mieszkalne. 

Biznes lokalny
Torby bawełniane z nadrukiem to dobra forma reklamy!

Poruszając się ulicami polskich miast nie sposób nie zauważyć osób noszących bawełniane torby. Znajdują się na nich najróżniejsze wzory, napisy, grafiki. Można też dostrzec coraz większe zainteresowanie mniejszych i większych firm, które w takiej ekologicznej torbie upatrują źródła reklamy. Nic w tym dziwnego skoro takie siatki widoczne są niemal w …

Biznes lokalny
Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych – jakie koszty.

Czasami zdarza się tak, że pewne prace musimy wykonać gdzieś w terenie, albo w domu, w którym brakuje zasilania 3-fazowego (400V), które jest wymagane do wielu silników elektrycznych w maszynach budowlanych, do układania tynków czy posadzek. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni wypożyczyć agregat prądotwórczy, aby prace wykonać.