Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych – jakie koszty.

Czasami zdarza się tak, że pewne prace musimy wykonać gdzieś w terenie, albo w domu, w którym brakuje zasilania 3-fazowego (400V), które jest wymagane do wielu silników elektrycznych w maszynach budowlanych, do układania tynków czy posadzek. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni wypożyczyć agregat prądotwórczy, aby prace wykonać.

Zanim zdecydujemy się na wypożyczenie agregatu prądotwórczego powinniśmy określić potrzebną moc, biorąc pod uwagę to, że silniki elektryczne podczas rozruchu pobierają dość duży prąd. Dla przykładu: do silnika elektrycznego 10 kW możemy potrzebować agregat prądotwórczy o mocy nawet 30 kW.

Na rynku istnieją wypożyczalnie agregatów prądotwórczych, zarówno tych mniejszych, przydatnych do podłączenia elektronarzędzi, jak również tych dużych agregatów, które umożliwiają zasilanie dużych maszyn budowlanych. Jeśli mówimy o dużych maszynach to tutaj niestety dostępność jest mniejsza. Agregat o mocy 30 kW czy 60 kW po prostu sporo kosztują i nie wszystkie firmy mają do dyspozycji takie urządzenia. Nie małe są także koszty związane z wypożyczeniem agregatu takiej mocy. Dla przykładu za agregat o mocy 50 kW trzeba zapłacić nawet 700 zł za dobę i do tego dodać koszty paliwa.

Agregaty prądotwórcze o większej mocy z reguły zasilane są silnikami napędzanymi olejem napędowym, silnikami wysokoprężnymi, które znamy z ciągników rolniczych i ciężarówek. Taki silnik niestety potrafi również spalić sporo paliwa. Im bardziej agregat prądotwórczy będzie obciążony, tym więcej paliwa zużyje silnik. Między bajki należy włożyć deklarowane poziomy zużycia paliwa – podobnie jak w przypadku samochodów. Należy się przygotować na większe wydatki niż to wynika z kart technicznych agregatu.

Biznes lokalny
Dom zeroenergetyczny: opłacalność rośnie dzięki fotowoltaice.

Budynki zgodne z ekologią i najwyższą oszczędnością energii są wybierane przez inwestorów oczekujących optymalnych warunków mieszkalnych. Dom zeroenergetyczny jest pewnego rodzaju dążeniem do osiągania niemal zerowego zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Tego typu konstrukcje stanowią wyznacznik dla kierunku, w którym będzie podążać nowoczesne budownictwo mieszkalne. 

Biznes lokalny
Torby bawełniane z nadrukiem to dobra forma reklamy!

Poruszając się ulicami polskich miast nie sposób nie zauważyć osób noszących bawełniane torby. Znajdują się na nich najróżniejsze wzory, napisy, grafiki. Można też dostrzec coraz większe zainteresowanie mniejszych i większych firm, które w takiej ekologicznej torbie upatrują źródła reklamy. Nic w tym dziwnego skoro takie siatki widoczne są niemal w …

Biznes lokalny
Rynek usług budowlanych w Warszawie

Warszawa i jej najbliższe okolice nie dają się wprost porównać do reszty Polski pod względem rynku usług budowlanych. Tu dzieje się znacznie więcej niż w innych rejonach kraju. Nie dziwią więc nikogo numery rejestracyjne samochodów z różnych stron, nie tylko z woj. mazowieckiego, ale również z podlaskiego, lubelskiego czy nawet …