Zaskakująca reklama, która wypromowała rosyjską pizzerię!

Biznes globalny

Reklama dźwignią handlu – to sformułowanie zdaje się aż zbyt dobrze rozumieją rosyjscy specjaliści od marketingu. Wiemy przecież, że metod reklamy jest coraz więcej. Nic więc dziwnego, że firmy decydują się na kolejne, jeszcze bardziej wyszukane sposoby dotarcia do klientów i uzyskania wysokiej rozpoznawalności. Takim podejściem musieli kierować się właściciele sieci pizzerii Domino’s, która ogłosiła niecodzienny konkurs dla swoich klientów. Na czym on polegał? 

Wystarczyło jedynie wytatuować sobie całkiem niebrzydkie logo marki, aby móc dostać sto darmowych pizz rocznie przez najbliższe sto lat. Brzmi zachęcająco? Tak pomyślała ogromna rzesza fanów włoskiego dania, którzy przeszli samych siebie. Tuż po napisaniu posta na swoim profilu po zaledwie po 5 dniach ze względu na zbyt dużą liczbę chętnych. Akcja miała trwać w sumie 2 miesiące, jednak liczba osób przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Zasadą konkursu było wykonanie sobie tatuażu w widocznym miejscu na ciele, a następnie publikacja zdjęcia z tatuażem na wybranym portalu społecznościowym. Internet został wręcz zalany tysiącami wytatuowanych klientów, którzy już na zawsze stali się wizytówką sieci pizzerii.

Zakończenie konkursu pizzerii Domino’s udostępniono na rosyjskim odpowiedniku portalu Facebook, czyli Vkontakte. Postanowiono przyznać nagrody tylko pierwszym 350 osobom, jednak zdjęcia wytatuowanych osób jeszcze przez kilka tygodni krążyły po sieci. Można powiedzieć, iż pomysłodawcy nie pomyśleli, że taka forma reklamy zyska tak globalny wydźwięk. Podsumowując, działania specjalistów od marketingu mimo dość niespotykanego sposobu dotarcie do klientów sprawdziły się w stu procentach. W końcu o pizzerii pisały portale na całym świecie, w tym także my. Ponadto osoby z tatuażem chodzące po rosyjskich ulicach stały się formą żywej reklamy na najbliższe kilka lub kilkadziesiąt lat.

Biznes globalny
Customer expierence na przykładzie męskich sklepów odzieżowych.

Sklepy przygotowujące treści dopasowane do odbiorców coraz chętniej sięgają po użyteczną wiedzę z zakresu zakupowej psychologii. Już teraz wiadomo, że mężczyźni zwracają uwagę na zupełnie inne elementy niż kobiety. Istnieją więc różnice wynikające z płci, od których zależy sposób dokonywania zakupu. Co w przypadku mężczyzn będzie miało znaczenie dla poprawienia …

Biznes globalny
Większe wymagania firm ubezpieczeniowych dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

Dla wielu firm, które posiadają własne obiekty mogą znacznie wzrosnąć koszty ubezpieczenia budynków. Po serii kilku nieszczęśliwych pożarów firmy ubezpieczeniowe wymagają coraz większych zabezpieczeń dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Sprawa nie jest prosta, gdyż wiele obiektów nie jest wyposażona w systemy sygnalizacji pożaru, a wydatek nie jest mały.